February 16, 2019 12:54
Македонија

Советникот од општина Куманово Павловски: Обезбедени 80+ пратеници за уставните измени

Советникот од општина Куманово Павловски: Обезбедени 80+ пратеници за уставните измени

Советникот од редовите на СДСМ во општина Куманово Владимир Павловски напиша на фејсбук дека е обезбедено двотретинско мнозинство за усвојување на уставните измени во Собранието.

Се, се може, кога се сака. Обезбедени 80 + пратеници за Европска Македонија !!! напиша Павловски на својот фејсбук профил.

 

Related posts

Двајца загинати во сообраќајќи во Скопје

24info

Во Струмица презентирана програмата „Шанса за сите”

Igor

Нов земјотрес од 4 степени го потресе Дојран

24news