September 18, 2021 16:00
Магазин

Снепчет со најголем раст во споредба со последниве неколку години

Бројот на дневни активни корисници на Снепчет се зголеми на 293 милиони, што е зголемување за 23 отсто во однос на истиот период лани. Ова е всушност најголемиот раст изминативе неколку години.

Растот на Снепчет го надмина и Твитер, кој бележи 206 милиони активни корисници дневно во второто тримесечје. Вкупните приходи на компанијата се зголемиле за 116 отсто, на 982 милиона американски долари, што е најдобар резултат досега. Растот е побрз и во споредба со Фејсбук.

Сѐ побарана е функцијата „Спотлајт” слична на „Тик-ток”, која им плаќа на корисниците за нивните видеоклипови. Бројот дневни активни корисници на „Спотлајт” е поголем за 49 насто, а просечната количина на дневно објавена содржина е над трипати поголема. Растот главно им се припишува на самоизолациите и карантините воведени поради пандемијата на коронавирусот, но и на подобрените функции на Андроид.

AnimeTV: Ichigo Mashimaro Episode 0 anime episode Full online free at https://animetv.cc chain anime tv

AnimeHeaven: Kaze no Yojimbo (Dub) anime episode 25 online free at https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

Website https://4anime.biz: Watch Nightwalker: The Midnight Detective (Dub) 4anime Episode 12 4anime to go

Website https://kissanime.mx: Watch Digimon Adventure 3D: Digimon Grand Prix! kissanime Episode Full animes online

Gogoanimebe tumblr: https://gogoanimebe.tumblr.com/

Gaiauniversity: https://gaiauniversity.org/members/animefreakws/profile/