January 22, 2022 20:58
Свет

Снежна лавина затрупа тројца скијачи во Салцбург – едниот загина, а двајцата се реанимирани

Лавина на врвот Лакен кај Твенг во австриската провинција Салцбург денеска затрупа тројца скијачи, од кои еден загина.

Спасувачките екипи успеале да ги пронајдат и да ги ископаат од снегот.

Едно лице е ископано од снегот мртво, едно морало да се реанимира и со хеликоптер е префрлено во болница поради тешки повреди, изјави претставникот на Црвениот крст, Антон Силхер.

Се уште се трага по еден скијач, додаде тој во изјава за агенцијата АПА.

Трет степен на опасност од лавина е прогласен денеска во регионот.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime websites Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 21

online anime ANIMEFLIX WONDER EGG PRIORITY

dubbed anime My Hero Academia Season 4

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 1