Балкан

Снежна бура во Истанбул: Летовите запрени, сообраќајот закочен

Поради снежните врнежи во Истанбул, променето е работното време во јавните установи и организации, прекинати се меѓународните летови, а влезот на возила во градот во голема мера е запрен. Метеж настана на постојките на јавниот превоз.

Во Истанбул повремено продолжуваат обилните снежни врнежи. Летовите во градот се главно откажани. Имаше многу сообраќајни несреќи на замрзнатите коловози. Во несреќата во Арнавуткој се судриле 30 возила.

На некои места во градот сообраќајот целосно запре. Дел од граѓаните ги оставија возилата покрај патот и продолжија пеш. Поради обилни снежни врнежи и неповолни временски услови во Истанбул беа затворени сите градинки и дневни центри.

Летовите на аеродромот во Истанбул беа прекинати до 04:00 часот до 25 јануари, меѓу кои и летовите за Скопје. Извршниот директор на Туркиш ерлајнс Билал Екши изјави дека аеродромот е затворен за работа поради обилните снежни врнежи.

https://twitter.com/igairport/status/1485609846078676997?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1485609846078676997%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.aljazeera.com%2Fnews%2F2022%2F1%2F24%2Fheavy-snowfall-in-turkey-forces-istanbul-airport-to-shut

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Tokyo Revengers (Dub)

Attack on Titan Season 2 (Dub)

My Hero Academia Season 5

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc Episode 3

anime streaming Hunter x Hunter (2011) (Dub)