October 17, 2021 19:04
Македонија

Снег ја забели и Попова Шапка

Откако вчера снег во регионов провејуваше на Копаоник и Стара Планина во соседна Србија, утрово забели и Попова Шапка во Македонија. Skimacedonia.mk објави фотографии од Попова Шапка забелена. Снегот се спуштил дури до 1.800 метри во рамките на центарот. Рано утринава најниска измерена температура изнесувала 0,3°C

Времето денеска ќе биде ветровито со повремено засилен северен ветер вдолж Повардарието. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени, соопшти УХМР.

 

Website https://aniwatch.pro: Watch Chance Triangle Session (Dub) aniwatch Episode 13 aniwatch me

Watch Rifle Is Beautiful Episode 12

Website https://animedao.nl: Watch Yuuki Yuuna wa Yuushabu Shozoku 2 animedao Episode Full a silent voice animedao

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent (https://animetv.cc/m/ak4o) Episode Full

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/408671