January 25, 2022 05:19
Спорт

Снегот го одложи решавачкиот меч меѓу Аталанта и Виљареал

Во 21 часот требаше да започне мечот од последното коло од групата Ф на Лигата на шампионите меѓу Аталанта и Виљареал.

Сепак, обилниот снег што паѓаше на северот на Италија го затрупа и тревникот на Аталанта, па почетокот на решавачкиот меч најпрвин беше одложен за 21:20 часот, а потоа, откако обилниот снег не престана да паѓа, за утре. Датумот на натпреварот ќе биде одреден подоцна.

Домаќинот мора да го победи моментално второпласираниот Виљареал за да го заземе неговото место кое води во нокаут фазата од ЛШ.

На Шпанците за задржување на второто место им е доволен и нерешен резултат, додека во Аталанта не се ни сигурни дали е изгубено третото место. Може да биде одземен од Јанг Бојс со победа на сигурно првиот и растоварен Манчестер Јунајтед.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 5

gogoanimeio GoGoAnime Attack on Titan Season 3

Redo of Healer Episode 11

watch animes GoGoAnime Hunter x Hunter (2011)

GoGoAnime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3