January 27, 2022 08:07
Спорт

Снегот го одложи вечното дерби во Битола

Вечното дерби во мак-фудбалот меѓу Пелистер и Вардар, кое попладнево требаше да се одигра во Битола во рамките од четврфиналето во Купот на Македонија е одложено. Причина е снегот на теренот „Под Тумбе Кафе“. Екипите се појавија на стадионот, меѓутоа снегот кој непрекинато паѓа не дозволува да се обезбедата нормални услови за одигрување на фудбалски натпреавр.  Теренот е смрзнат, па затоа падна одлука истиот да се одложи и да се игра во нов термин, најверојантно 14-15 декември.

Преостанатите три меча од оваа елиминаторна рудба се играат. Претходно натпреварите од Купот на Македонија беа одложени поради автобуската трагедија во Бугарија во која загинаа 45 граѓани на нашата земја.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

dubbed anime Your Lie in April

Tokyo Revengers

4Anime Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 14

anime to watch 4Anime Fairy Tail

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub) Episode 7