September 24, 2021 08:28
Балкан

Словенија ќе ја прошири оградата за заштита од мигранти кон Хрватска

Словенија ќе ја прошири оградата на границата со Хрватска, со цел да спречи илегална миграција, објави денеска министерот за внатрешни работи Алеш Хојс. За време на посетата на Савињската област, што се протега од хрватската до австриската граница, Хојс ја разгледа ситуацијата на границата со Хрватска и како се контролира, најавувајќи поставување на неколку десетици километарска ограда против мигрантите.

Од големата миграциска криза од 2015-2016 година, кога Словенија започна да поставува бодликава жица, таа веќе се протега на повеќе од половина од должината на меѓусебната граница меѓу двете земји.

– Владата е во завршна фаза на потпишување договор за поставување десетици километри нова гранична бариера на јужната граница, изјави Хојс, додавајќи дека работата може да започне за две до три недели.

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animepahe.cc: Watch Juusenki L-Gaim III: Full Metal Soldier animepahe Episode Full dubbed anime

Website https://kissanime.mx: Watch Our Home's Fox Deity kissanime Episode 24 kissanime plus

https://gogoanime.be my hero academia heroes rising gogoanime

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimelol/about

Vhearts: https://vhearts.net/animeflixnl