October 21, 2021 18:26
Спорт

Словенија и Италија ќе играат за златото, а Полска и Србија за бронзата на завршницата од одбојкарското ЕП

Одбојкарите на Словенија и Италија ќе играат во финалето на 32. Европско првенство, откако вечерва ги совладаа еден од ко-домаќините Полска, односно актуелниот првак Србија.

Словенија во полуфиналето ја совлада Полска со 3:1во сетови (17-25, 32-30, 25-16, 37-35), а Италија  со истиот резултат и застана на патот кон одбрана на златниот медал на Србија (29:27, 25:22,23:25, 25:18).

На завршницата во Катовице финалето меѓу Словенија и Италија се игра в недела (денеска) од 20.30 часот, а претходно во меч за бронзениот меде Полска и Србија ќе се соочат од 17.30 часот.

 

ANIMEFLIX: Tamayura: Hitotose - Attakai Kaze no Omoide, Nanode anime episode Full online free at https://animeflix.nl free anime

Urara Meirocho (https://animetv.cc/m/aW1d) Episode 12

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Landreaall (https://aniwatch.pro/m/oJPO) Episode Preview

Ok: https://ok.ru/profile/568907812082/statuses/153668624498162

Soundcloud: https://soundcloud.com/animeflixnl