January 28, 2022 16:50
Балкан

Словенија зафатена од снежно невреме

Големите снежни врнежи во некои делови на Словенија го отежнаа сообраќајот, а сите зимски служби и пожарникарите имаа полни раце работа. Најтешко е во општините Солчава, Велење, Војник, Крањ, Подвелка, Равне, Жалец и Марибор.

Како што се наведува, до надлежните служби биле пријавени 17 инциденти, а покрај професионални противпожарни единици, ангажирани се и 11 доброволци. Најголем дел од работата се однесуваше на отстранување на дрвјата кои паѓаа под тежината на снегот и ги блокираа патиштата.

Во Савињскиот регион наврнаа 40 сантиметри снег, додека на планините се измерени повеќе од половина метар снег. Во моментов сите патишта се проодни, но се препорачува внимателност на коловозот.

english anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Gintama Episode 193

Attack on Titan Final Season Episode 9

anime heaven au BANANA FISH

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

anime heaven au AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba