April 23, 2019 00:26
Македонија

Словенија го ратификува протоколот за членство на Македонија во НАТО

Словенечкиот парламент на вонредна седница го ратификува протоколот за членство на Република Македонија во НАТО, пренесуваат словенечките медиуми.

Протоколот доби зелено светло со 72 гласа „за“ и 12 „против“, од присутните пратеници во Собранието.

Пред гласањето, пред пратениците се обрати и претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери, кој порача дека меѓу двете држави нема отворени прашања.

Нови вести

(Видео) Нови пожари вечерва има на струшкото кражбрежје

24news

Силјановска Давкова задоволна од првиот круг, ќе ги бара гласовите и на бојкотирачите и на разочараните од власта

24news

Дац му подари метла на Заев за чистка

Filip