October 26, 2021 01:22
Балкан

Словенија ги ублажи мерките, не треба ковид сертификат за работа од дома и за на бензинска пумпа

Словенечките власти ја променија одлуката во однос на задолжителниот сертификат за вакцинација и за луѓето кои работат од дома, како и за оние кои полнат гориво на бензинските пумпи.

Ваквата мерка повеќе не важи, откако синоќа беше донесен декретот во кој е содржана одлуката која властите ја донесоа по неколкудневните протести во Словенија. Истовремено, властите ги олеснија и мерките за спортските активности и тоа и на отворено и во затворен простор, при што луѓето не мора да нозат маски ако приложат ковид-сертификат.

Website https://gogoanime.be: Watch Project ARMS: The 2nd Chapter (Dub) gogoanime Episode 26 gogoanime pro

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

Website https://animefreak.ws: Watch Mother of the Goddess' Dormitory animefreak Episode 10 - Uncen animefreak dragon ball

Website https://animekisa.in: Watch FLCL Progressive (Dub) animekisa Episode 6 watch animes

Wefunder: https://wefunder.com/gogoanimebe

Mootools: https://mootools.net/forge/profile/gogoanimebe