January 22, 2022 21:36
Македонија

Словенечкиот вицепремиер Здравко Почивалшек во посета на Македонија

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек утре ќе престојува во официјална посета на Македонија.

Почивалшек ќе биде пречекан од министерот за економија Крешник Бектеши по што ќе биде реализирана билатерална средба на двајцата министри.

Двајцата соговорници ќе разговараат за унапредување на економската и трговската соработка помеѓу двете земји.

Почивалшек и делегацијата од Словенија ќе пристигне во Министерството за економија во 11 часот, а по средбата се предвидени изјави.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime streaming Josee, the Tiger and the Fish

anime online How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

online anime AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

DARLING in the FRANXX Episode 20

Attack on Titan Season 2 Episode 8