January 27, 2022 06:34
Македонија

Словенечкиот вицепремиер Здравко Почивалшек во официјална посета на Македонија

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија.

Почивалшек ќе биде пречекан од министерот за економија Крешник Бектеши по што ќе биде реализирана билатерална средба на двајцата министри.

Двајцата соговорници ќе разговараат за унапредување на економската и трговската соработка помеѓу двете земји.

Почивалшек и делегацијата од Словенија ќе пристигне во Министерството за економија во 11 часот, а по средбата се предвидени изјави.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

GoGoAnime Dragon Ball Super

Pokémon Journeys: The Series Episode 80

GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations Episode 221

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?