December 9, 2021 01:33
Спорт

Словенецот Глиха привремено решение на клупата на Косово

Словенечкиот фудбалски стратег и поранешен репрезентативец Примож Глиха ќе го предводи Косово на следните два натпревари идниот месец, против Грција во рамки на мундијалските квалификации и пријателскиот дуел порив Јордан, објавија денеска медиумите во Љубљана.

 

Глиха од почетокот на оваа година беше во улога на советник на Бернард Шаландес, кој неделава спогодбено го раскина селекторскиот договор, оставајќи го Косово последнопласирано во групата Б со само четири бодови од седум натпревари.

Медиумите наведуваат дека Глиха ќе биде привремено решени за испразнетата селекторска клупа, бидејќи Косовската фудбалска федерација ќе настојува на тоа место да седне Германецот Феликс Магат.

aniwatch app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime to watch AniWatch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations

To Your Eternity

online anime AniWatch Attack on Titan Season 3

aniwatcher AniWatch Naruto: Shippuden