January 29, 2022 08:01
Свет

Словачка со најголем број на нови случаи од почетокот на пандемијата

Во Словачка се потврдени 15.278 нови случаи на Ковид-19, што е најголем број новозаразени во еден ден од почетокот на пандемијата, покажуваат денешните податоци на Министерството за здравство.

Словачка, која има околу 5,5 милиони жители, има 3.404 хоспитализирани пациенти со Ковид, од кои 630 се на интензивна нега, пренесува Ројтерс.

Словачка има една од најниските стапки на вакцинација во Европската унија.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

watch anime Black Clover (Dub)

free anime online AnimeDao How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

sites to watch anime AnimeDao The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

stream anime online AnimeDao Dragon Ball Super