January 16, 2022 09:07
Магазин

Слеп патник од Гватемала преживеал 2,5 часовен лет до Мајами сокриен зад тркалата на авионот

Слеп патник од Гватемала, сокриен во дел од опремата за слетување на авион на компанијата „Американ ерлајнс”, вчера преживеал 2,5 часовен лет до Мајами, каде што бил префрлен кај службениците за имиграција и пренесен во болница на преглед.

Американската Агенција за царина и гранична заштита го потврди инцидентот во изјава што првично беше емитувана на телевизиската станица WTVJ и со објавување на видео снимено на меѓународниот аеродром во Мајами, веднаш по слетувањето на авионот.

Видеото, што се виде на страница на социјалните мрежи „Only in Dade” на Инстаграм, прикажува слеп патник кој изгледа зашеметено, но не е повреден, како седи на пистата до авионот – облечен во сини фармерки, маица, јакна и чизми, а е опкружен со персоналот на аеродромот, кој го прашува дали сака вода.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 7

WONDER EGG PRIORITY

AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2