January 22, 2021 21:05
Македонија

Следи сончево и стабилно време, со студени утра

Времето утре ќе биде сончево со умерена, а повремено со значителна облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 2, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени.

Во Скопје умерено до значително облачно со умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 10 степени.

Во следните денови продолжува стабилното и сончево време со ниски утрински температури. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот.

Wonder Egg Priority (https://gogoanime.be/m/WXR9) Episode 2 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime 17

The Misfit of Demon King Academy Episode 13 at website https://animeflix.nl animeflix free iwatobi swim club