December 9, 2022 13:56
Македонија

Славчо Поповски: Во следниот период ќе имаме стабилно, суво и сончево време

Во следиот период не очекуваме некоја сериозна појава на невреме или на интензивни врнежи вели Славчо Поповски за 24 инфо.

Значи времето ќе биде претежно стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност. Сепак треба да се напомене дека ќе го имаме ветерот од северен и од северозападен правец и истиот локално ќе достигнува брзина од над 60 км/час. Услови за локален повремен дожд ќе има само утре и тоа порди позначителната облачност која ќе ја имаме.

Температурите ќе бидат нешто пониски и тоа порди влијанието на посвежата воздушна маса од север и истите во следниот период ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 23 степени. Наутро ќе биде релативно студено со утрински температури кој ќе се спуштаат во интервалот од 2 до 11 степени.

Поврзани вести

Дизелот поевтинува за 5 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 за 4 денари

Igor

Во Здравствен дом Вевчани вработувани надрилекари- со лажни или без лиценци од Лекрската комора

Igor

До вчера со автобусите, денес со дојави за бомби се парализира Скопје (фото)

admin