September 20, 2021 22:59
Економија Македонија

Славица Котиров ја презема директорката функција во Царинската управа

Славица Котиров ја презема директорката функција во Царинската управа од досегашниот в.д. директор Горан Сугарески. Таа досега беше заменик-директорка на Царина.

Од Владата информираа дека на синоќешната седница ја прифатиле оставката и го разрешиле Сугарески, а ја назначиле Котиров.

-На оваа седница Владата ја прифати одлуката на Комисијата за именување, Горан Сугарески да го разреши од должноста в.д. директор на Царинска управа, информираат од Владата.

Причината за неговата оставка беше што си поднесе кандидатура во партиските органи на СДСМ за кандидат за градоначалник на Прилеп.

СДСМ досега официјално потврди 35 кандидати за градоначалници, но за Прилеп сè уште не е официјализирана одлуката.

На оваа позиција Владата ја именува Славица Котиров, досегашен заменик-директор.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood: 4-Koma Theater Episode 16

Beyblade: Shogun Steel (Dub) (https://animepahe.cc/m/orDW) Episode 26

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

APPARE-RANMAN! (https://wcostream.cc/m/XWWb) Episode 13

Profile hatena: https://profile.hatena.ne.jp/animefreakws/profile

Littlegolem: https://www.littlegolem.net/jsp/info/player.jsp?plid=148249