Спорт

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски добија нова задача на ЕП

Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов повторно добија задача да судат на Европското првенство (ЕП) кое се игра во Унгарија и Словачка.

Начевски и Николов ја добија довербата од ЕХФ за мечот од втората рунда меѓу светскиот првак Данска и дебитантот во оваа фаза Холандија.

За македонската судиска двојка ова ќе биде четврти натпревар на ЕП 2022. Дуелот меѓу Данска и Холандија се игра утре (понеделник) од 18:00 часот.

watch animes. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime AniWatch Death Note

To Your Eternity Episode 14

watch animes Attack on Titan Final Season

AniWatch One Piece

AniWatch SK8 the Infinity Episode 3