February 24, 2019 04:47
Македонија

Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива нормално

Врнежи од снег со слаб интензитет вечерва има на Попова Шапка, но засега тие не претставуваат проблем за сообраќајот, информира јавното претпријатие „Македонија пат”.

На патиштата во западните делови од државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, а во останатите делови по местимично влажни колозови.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисурите и усеците можна е појава на поситни одрони.

Related posts

Променливо облачно со температура до 10 степени

Filip

МОДОМ на стратешко планирање во Брисел

Filip

ВМРО-ДПМНЕ: Владата и Царовска го доведуваат системот за социјална заштита во пропаст

Daniela