April 19, 2019 16:56
Македонија

Слаб снег на Деве Баир и на Попова Шапка

Слаб снег провејува на граничниот премин Деве Баир и на Попова Шапка, додека во западниот дел на земјата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Од ЈП „Македонија пат” соопштија дека во останатите делови од Републиката коловозите се претежно суви.

На одредени патни правци што поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Нови вести

СДСМ: Сценарија има само во главите на Мицкоски и неговиот ментор Груевски

Filip

„Единствена Македонија“ ги повика граѓаните да не излегуваат да гласаат

Filip

Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори

Filip