December 7, 2019 23:15
Хроника

Скопјни се истепале за паркинг во Дојран

На 14.07.2019 во 01,15 часот во Стар Дојран во близина на плажата Свети  Никола бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка од страна на А.К (31) од Скопје, Љ.М(42) од Скопје, од една страна и И.М(21) од Скопје и Б.А(21) од Скопје од друга страна.

До нарушувањето дошло по претходна расправија околу паркирање на возило.

Против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Нови вести

(Видео) Македонски државјанин киднапиран во Тирана, му барале 250.000 евра

Igor

Притвор за еден од арачиновците: Дома имал два пиштоли со 40 куршуми

Igor

МВР со детали: Уапсени десетмина, дел поврзани со престрелката во „Палас“

Igor