January 29, 2022 08:44
Спорт

Скопје бара казна за судијата Ѓорѓиев кој скандалозно ја завршил работата на дуелот со Шкупи

Фудбалскиот прволигаш Скопје со огласи со соопштение околу делењето на правдата на вчерашниот меч од 16. коло против Шкупи (1:3) од страна на судиите на чело со главниот делител на правдата Крумислав Ѓорѓиев од Штип. Тимот од Автокоманда издвојува три грешки на судијата Ѓоргиев кои влијаеле на конечниот исход и бараат од ФФМ да превземе мерки за ваквото судење.

„После вчерашното скандалозно судење на судијата Крумислав Ѓоргиев и неговите помошници, ФК Скопје одлучи да излезе со соопштение со кое ќе ја запознае фудбалската јавност со сите неправилности и криминалното судење на натпреварот Скопје – Шкупи.

Сопшението го пренесуваме во целост:

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime streaming Tokyo Revengers

watch animes Hunter x Hunter (2011) (Dub)

anime streaming That Time I Got Reincarnated as a Slime

animeflix website Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

watch animes Bleach