December 15, 2019 18:51
Хроника

Скопјанка тешко повредена откако била прегазенa

Скопјанката А.С.(75) е тешко повредена откако вчера утрината во неа удрил автомобил „Опел Астра“.

Несреќата, како што информираат од МВР, се случила на  булеварот „Јане Сандански“, а возилото било управувано до В.Р. (40) од Скопје.

-На А.С. и била укажана лекарска помош во Градска општа болница „Св. Наум Охридски”, каде и биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на настанот.

Нови вести

Сопругот ја омаловажувал и ѝ се заканувал со остар предмет, заканите траеле долго време

zane

Тетовец го пријавил чичко му оти му се заканувал со секира

zane

Пијан кумановец омаловажувал полициски службеници

zane