January 18, 2020 07:46
Хроника

Скопјанка со изгореници во болница, ѝ се запалил „фордот“ во движење

На 07.11.2019 во 23.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар Трета македонска бригада во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило „форд фокус’’, со скопски регистарски ознаки, додека било во движење, управувано од Е.А.(22) од с.Горно Количани, скопско.

Притоа, Е.А. се здобила со повреди и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза’’ за укажување на лекарска помош.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Нови вести

Одземени 8.700 евра при грабежот во банка на НЛБ

Igor

Покрената истрага за обид за убиство во селото Арнакија

Igor

Уапсен Емил Јакимовски

Igor