November 27, 2021 03:04
Хроника

Скопјанка се задуши во пожар во куќа во Чаир

Осумдесет и едногодишна скопјанка вчера починала од задушување со чад поради пожар кој настанал во куќа на улица „Македонско-косовска бригада”.

– На 19 октомври 2021 во 07:34 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Македонско-косовска бригада” настанал пожар во куќа, во која била пронајдена почината Р.С.(81) од Скопје. Пожарот бил изгаснат, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт од задушување со чад, соопшти МВР.

Извршен бил увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Watch anime online for free at AnimeDao animedao website reddit

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee: Akuma Tou no Prince: Mitsume ga Tooru anime episode Full online free at https://animebee.to english dubbed anime

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE