October 31, 2020 14:55
Хроника

Скопјанка пријавила кумановец дека ја силувал ќерката на нејзиниот вонбрачен сопруг

Скопјанка пријавила во кумановската полиција дека 20 годишник извршил обљуба врз ќерка на нејзиниoт вонбрачен сопруг, информираа денеска од СВР Куманово.

Според соопштението, вчера во 20:20 часот во СВР Куманово, 39-годишна жена од Скопје пријавила дека на 11-ти јули годинава, М.И.(20) извршил обљуба врз ќерката на нејзиниот вонбрачен сопруг.

Од СВР Куманово информираат дека  М.И. бил приведен во нивните простории. Се работи на целосно расчистување и документирање на настанот.