November 14, 2019 13:26
Хроника

Скопјанка пренесена во болница со тешки повреди по пад од велосипед на „Партизанска“

Вчера на булеварот “Партизански одреди“ Е.К.(33) од Скопје управувајќи велосипед паднала на велосипедската патека и се здобила со тешки телесни повреди.

Kако што јави МВР, девојката потоа била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Нови вести

Приведен скопјанец за поседувањеоружје без дозвола

Valentina

Поднесено обвинение за разбојништво во спортска обложувалница, еден од разбојниците е во бегство

Igor

Обвинение за арачиновецот кој дома чуваше бомба

Igor