January 26, 2021 07:27
Хроника

Скопјанка прегазена во круг на фирма во Бутел, починала во болница

На 26.11.2020 во 09,20 часот во СВР Скопје, С.Б. пријавил дека на ул.„Босна и Херцеговина“ во круг на фирма во Скопје патничко моторно возило „нисан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Ч.(35) од с.Побожје, удрило во С.С.(63) од Скопје.

Повредената жена со возило на итна медицинска помош е пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде и се констатирани тешки телесни повреди, по што подоцна подлегнала на повредите.

За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 4 (https://funimationfree.com/m/24nb/ep-4) at Funimation funimation sign up

Naruto: Shippuden Episode 500 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll trial 30 day