April 20, 2019 16:43
Хроника

Скопјанка и 14-годишник каснати од кучиња-скитници

Скопјанка и 14-годишно дете биле каснати од кучиња-скитници, вчера и завчера во Скопје.

Според полицијата, А.Г.(29) вчера пријавила во ПС Центар дека истиот ден околу 9.30 часот на улицата Кеј 13-Ноември била касната од куче-скитник во левата потколеница.

Скопјанецот Ј.Н. (37) дента во 14 часот во ПС Центар пријавил дека претходниот ден околу 16 часот на улицата Капиштец неговиот 14-годишен син бил каснат од куче скитник во левата надколеница.

Нови вести

Скопјанец нападнат кај Стенковец, малолетник претепан во Визбгово

Igor

Девојче се лизнала на чешма во училишниот двор и тешко се повредила

Igor

Жител на Студеничани паднал по скали и завршил во болница

Igor