July 23, 2021 09:22
Хроника

Скопјанец фатен со 20 мигранти во комби кај Табановце

На 11.06.2021 во 08.10 часот на автопатот Куманово – Табановце, кај место викано „Костурник”, полициски службеници го лишиле од слобода Љ.М.(44) од Скопје, затоа што при преглед во товарно возило „фолксваген транспортер”, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени 20 мигранти од Бангладеш, од кои 9 биле малолетни лица.

По наредба на Јавен обвинител мигрантите биле предадени на социјален работник од Министерството за труд и социјална политика, а Љ.М. бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. The Otachan Show (Dub) (https://aniwatch.pro/m/o38J) Episode 4

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Mushi-Shi (Dub) Episode 26

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE. B'T X Episode 25

KissAnime Sites Google: https://sites.google.com/view/kissanimemx/