January 19, 2021 15:41
Хроника

Скопјанец фатен со килограм марихуана и пиштол во викендичка во Моране

На 26.11.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје- Единица за недозволена трговија со дрога во рамките на засилените мерки и активности за сузбивање на недозволената трговија со дрога, врз основа на претходна издадена судска наредба, изврши претрес кај  М.Г. (29) во викенд куќа во село Моране, скопско.

При извршениот претрес е пронајден еден килограм марихуана и еден пиштол.

Лицето претходно е лишено од слобода. По документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното Основното јавно обвинителство .

In Another World With My Smartphone (Dub) (https://animeplanet.cc/m/6RrL) Episode 12 at website https://animeplanet.cc anime planet mha

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 1 at Crunchyroll crunchyroll free anime