June 25, 2022 22:55
Хроника

Скопјанец тепан од синот во кафуле во Аеродром, внуци го претепале дедото и му го демолирале автомобилот во Ченто

Полицијата информира за два инциденти во кои учествувале блиски роднини, едниот во Аеродром, другиот во Ченто.

-На 16.05.2022 во 15.00 часот во СВР Скопје, Н.И.(49) од Скопје пријавил дека на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје бил физички нападнат од неговите внуци Љ.И. и А.И., кои притоа употребиле тврди и остри предмети и му го оштетиле патничкото моторно возило „шкода фабиа“, велат од МВР.

Вториот инцидент се случил вечерта околу полноќ.

-Во Полициската станица Аеродром, 49-годишен жител на Скопје пријавил дека во 23.35 часот во угостителски објект на подрачје на Аеродром, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од неговиот син К.Ц.(23) од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок, информираат од МВР.

 

apk go88 không rút được tiền từ go88 go88 game

game đánh bài sunwin miễn phí tải game sunwin sunwin nohu