November 27, 2021 04:17
Хроника

Скопјанец со измама роднина од Канада ја „олеснил“ за 50.000 евра

Во Полициската станица Аеродром, 48-годишна жена од Канада, со престој во Скопје, вчера пријавила дека во периодот од јуни до август оваа година била измамена за сума од околу 50.000 евра од страна на нејзин роднина Љ.Н. од Скопје.

Според пријавеното, откако нејзиниот 21-годишен син дошол во Скопје, мајката на пријавителката во јуни забележала чудно однесување кај него и го споделила проблемот со нивниот роднина Љ.Н., кој ù кажал дека нејзиниот внук најверојатно има проблем со дрога и се понудил да помогне со негово лекување со одредена скапа терапија. Како што е пријавено, пријавителката се согласила и во повеќе наврати му дала на Љ.Н. околу 50.000 евра, но кон крајот на јули и таа дошла во Скопје и се посомневала во терапијата што ја примал нејзиниот син, по што  пријавила во полиција. За случајот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

Nanatsu no Bitoku Specials Episode 2

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee: Major S4 anime episode 26 online free at https://animebee.to english dubbed anime

Le Portrait de Petit Cossette Episode 3

Gab: https://gab.com/gogoanimelol

Issuu: https://issuu.com/animeflixnl