June 17, 2019 17:43
Хроника

Скопјанец се обидел да ја удри мајка си со секира

Триесетгодишен маж од Скопје, вчера во домот на улицата „Рељо Шесто Крило“, се обидел да ја удри мајка си со секира.

Полицијата јави дека мажот бил спречен во намерата од страна на соседот.

Лицето по настанот е приведено во Полициската станица Чаир.

Нови вести

Велосипедист удрил во 10-годишно дете и тешко го повредил

Filip

Притвор за скопјанец, во комбе криел 33 мигранти

Filip

Откриени злоупотреби во 24 случаи при обесштетувања од земјотресите во Охрид

Filip