February 16, 2019 12:56
Хроника

Скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

 Шеесет и осумгодишен скопјанец вчера се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач.

Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера околу 15:20 часот на улица „Индира Ганди“, М.Ф. (68) од Скопје се обидел да  изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач.

М.Ф. е приведен во полициска станица.

Related posts

Киднапирал, па силувал 18-годишна девојка

24news

(Видео+Фото) Од страотна сообраќајка во Скопје кај стоковната Мост

24news

Во железничка несреќа повредени две лица

24news