December 3, 2022 09:54
Хроника

Скопјанец пронајден починат во стан во Аеродром

На 03.10.2022 во 23.08 часот во Полициска станица Аеродром е пријавено дека во стан на  подрачјето на Аеродром бил пронајден починат Д.Р.(62) од Скопје.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено за обдукција.