August 14, 2022 20:11
Хроника

Скопјанец починал во Клинички

Во СВР Скопје било пријавено дека на 16.06.2022 во 22.45 часот во комплекс клиники „Мајка Тереза” починал А.Т.(58) од Скопје, кој на 15.06.2022 бил донесен во Градската општа болница „8-ми Септември”, но поради тешка здравствена состојба бил пратен во комплекс клиники „Мајка Тереза”.

По наредба од Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.