October 19, 2021 04:26
Хроника

Скопјанец осомничен за одгледување канабис

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка против 47-годишно лице за кое постои основано сомнение дека го сторило кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

Во својот дом на улицата „Рилски конгрес“ во Скопје осомничениот неовластено произведувал наркотична дрога – марихуана. На 21 септември, при претрес во неговиот дом биле пронајдени две стебла од растението канабис со висина од по 130 сантиметри, со развиен корен, стебло, листови и цвет, 11 соголени гранки и 4 гранчиња канабис, повеќе кутии со траги од наркотична дрога и рачно изработена цигара со марихуана.

До судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје јавниот обвинител достави предлог за определување мерка притвор за осомниченото лице.​​

Watch anime online for free at Animepahe anime sites

Website https://wcostream.cc: Watch Date A Live: Date to Date (Dub) wcostream Episode Full watch anime free

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://4anime.biz: Watch Tenchi Muyo! Ryo-Ohki: The Night Before The Carnival 4anime Episode Full my hero academia heroes rising 4anime

Git project-hobbit: https://git.project-hobbit.eu/gogoanimebe

Flipboard: https://flipboard.com/@animeflixnl