December 15, 2019 12:25
Хроника

Скопјанец не сакал да оди во психијатриска болница па нападнал полицаец

На 16.11.2019 во 17.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Зелениково, скопско, Т.Б.(28) од селото физички нападнал полициски службеник.

Инцидентот се случил кога полицаецот асистирал на екипа на итна медицинска помош за негово спроведување во Психијатриска болница при Комплекс клиники ,,Мајка Тереза’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

Igor

Лишен од слобода грчки државјанин на граничниот премин „Богородица”

Igor

ОЈО бара притвор за скопјанец во чиј стан е пронајдена дрога

Igor