February 23, 2019 20:27
Хроника

Скопјанец нападнат со нож, оти неговата девојка должела пари

Скопјанецот Ф.Б.(26) бил нападнат во својот дом од четворица насилници, вчера во скопската населба Хром, информираше МВР.

Според полицијата, инцидентот се случил околу 23 часот на улицата Браќа Галеви. Додека бил во својот дом со девојката Р.М. и уште тројца пријатели, дошол Н.С. од Скопје и уште три лица. Тие физички ги нападнале барајќи од Р.М. да врати пари што ги должела. Во еден момент Н.С. со нож на расклопување го удрил Ф.Б. во пределот на левата нога.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.

Related posts

Ранет разбојник во престрелка со полицијата во Битола

24info

Муштерија збеснал во салон на мобилен оператор: Не сакал да чека ред, удирал по пултот, се карал со вработените

24news

Кривична пријава за стружанец за напад на сограѓанин

Filip