June 28, 2022 11:14
Хроника

Скопјанец нападнат од тројца, па застрелан во нога во Синѓелиќ

На 18.05.2022 околу 19.30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза” било пријавено дека со повреди кај нив бил донесен Л.М.(50) од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и во разговор со нив, Л.М. пријавил дека околу 19.00 часот на улица „28″ во Сингелиќ бил нападнат од три лица.

При тоа Б.Ј., со кого се познавал, од огнено оружје испукал неколку куршуми кон него и му нанел прострелна рана на ногата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

go88 info

hướng dẫn soi cầu tài xỉu sunwin sunwin pro sunwin hack