December 12, 2019 01:25
Хроника

Скопјанец нападнат од ротвајлер, па го застрелал

Скопјанец застрелал куче од расата ротвајлер, завчера во скопската населба Пинтија, информираше МВР.

На 10.08.2019 во 18,25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „1439“, во дворот од куќата Д.Б.(44) со пиштол усмртил куче „Ротвајлер“, сопственост на неговиот сосед Ѓ.Н. (55), кое, според пријавеното, претходно, го нападнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Нови вести

(ФОТО) Тешка сообраќајка во Бутел

Igor

Уапсени двајца Срби и еден Македонец поради убиство во Словачка

Filip

Tетовец без дозвола поставил монтажна барака на државно земјиште

Filip