Хроника

Скопјанец нападнал полицаец за време полицискиот час

На 22.05.2020 околу 21,30 часот на ул.„Алексо Демниевски” во Скопје  полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Н.(36) од Скопје бидејќи истиот физички нападнал полициски службеник којшто вршење работа од областа на безбедноста. По целосно документирање на случјаот против Т.Н. ќе биде поднесен соодветен поднесок.