February 22, 2020 20:03
Хроника

Скопјанец загина сечејчи дрва во Ресен

На 18.08.2019 во 15,40 часот во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било пријавено дека во с.Брајчино, при сеча на дрва едно дрво го удрило во пределот на главата И.С.(27) од Скопје.

Од страна на лекар констатирана била смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.