September 22, 2019 10:26
Хроника

Скопјанец загина сечејчи дрва во Ресен

На 18.08.2019 во 15,40 часот во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било пријавено дека во с.Брајчино, при сеча на дрва едно дрво го удрило во пределот на главата И.С.(27) од Скопје.

Од страна на лекар констатирана била смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Нови вести

(Фото) Сообраќајка на патот Велес-Скопје, има повредени

Igor

Македонци се враќале од Холандија со нов автомобил, кај Врање со судриле со „голф“

Igor

Детали за полициската акција во 24 градови: Кривични за 36 дилери на дрога

Igor