Хроника

Скопјанец загина на работа во фабрика во Куманово

На 21.10.2020 во 10.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во фабрика, при извршување на работни задачи, С.С.(53) од Скопје при пад се здобил со повреди и починал.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на семејството.

AnimeTV anime tv shows online: Hori-san to Miyamura-kun Episode 4

ANIMEFLIX animeflix god of highschool: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 21 (https://animeflix.nl/m/pZEw/ep-21)