October 22, 2021 11:27
Хроника

Скопјанец го дал автомобилот на поправка, но не му го вратиле со месеци

Скопјанец на возраст од 51-година во полицијата пријавил дека уште во јули го дал својот автомобил на поправка, но досега не му бил вратен назад. Мајсторот што ветил дека ќе го поправи возилото, постојано наоѓал изговори.

„Д.С.(51) од с.Бардовци, скопско, пријавил дека на почетокот на јули со Н.С. се договорил да му го поправи неговото возило, но до денот на пријавувањето Н.С. не му го вратил возилото поправено и секогаш наоѓал разни изговори“, велат од МВР.

Со пријавениот бил извршен разговор, а возилото „опел омега“ било најдено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против Н.С. ќе биде поднесена пријава.

AnimeDao: Cinderella Girls Gekijou 3rd Season anime episode 13 online free at https://animedao.nl i want to eat your pancreas animedao

Website https://4anime.biz: Watch Galaxy Angel Z (Dub) 4anime Episode 8 anime websites

Website https://animepahe.cc: Watch Wake Up, Girls! The Movie animepahe Episode Full anime pahe

Website https://kissanime.mx: Watch Queen's Blade: Rebellion kissanime Episode 12 kissanime your name

Gumroad: https://gumroad.com/kissanimemx

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/kissanimemx