December 14, 2019 18:11
Хроника

Скопски дилер фатен со кокаин во хотел во Велес

СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Ќ.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

На 19.11.2018, на паркинг пред хотел во Велес, полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

Нови вести

Врховниот суд потврди дека Вранишковски перел пари

Igor

При пожар во стан маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

Valentina

Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Јовановски

Valentina